/ od /   Uncategorized / 4 komentárov

Žitnoostrovský pohár, Okoč, 3.9.2022 Skúšky stavačov pole -voda (CACIT, CACT) – vyhodnotenie

Za priam ideálneho skúškového počasia zorganizoval Klub chovateľov hrubosrstých stavačov v spolupráci s OPK Dunajská Streda, OkO SPZ Dunajská Streda a samozrejme s členmi PZ Okoč už piaty ročník medzinárodnej súťaže stavačov o Žitnoostrovský pohár.

Na ranný nástup a losovanie sa dostavilo spolu 15 zo 16 prihlásených dvojíc, ktoré chceli zabojovať o víťazstvo a prestížne tituly CACIT a CACT. Z jednotlivých plemien bolo najviac zastúpené plemeno maďarský krátkosrstý stavač v počte 9, nasledoval nemecký krátkosrstý stavač v počte 4, weimarský krátkosrstý stavač v počte 2 a česť a klubovú vlajku podržal 1 nemecký drôtosrstý stavač.

Zázemie domácich poľovníkov a ich ochota a pohostinnosť už od rána dávali predpoklad podarenej akcie. Výborné poľné porasty lucerny v ideálnej výške však žiaľ neposkytli pohľad na revír plný zveri… Pri bližšom pohľade do porastu však hneď bolo jasné, čo je toho príčinou- kde je čierna nemôže byť drobná… Diviakov podľa pobytových znakov majú v Okoči zrejme ako maku. Organizátori však mali nachystaný dostatok dospelej a dokonca aj dobre lietavej komorovanej bažantej zveri (samozrejme aj dostatok studenej zveri na dohľadávky), takže každý súťažiaci mal zabezpečené podmienky na spravodlivé a dôkladné odskúšanie jednotlivých disciplín.

Rozhodcovský zbor pracoval v nasledovnom zložení:

 • František Mešťánek (zároveň aj HR) spolu s hosťom z Maďarského klubu chovateľov nemeckých stavačov pánom Attilom Babiczkým posudzovali veľké pole
 • Martin Barantal a Martin Adámek posudzovali malé pole
 • Ľuboš Juhás a Mgr. Gabriel Skladan posudzovali „rákosové“ disciplíny
 • Ladislav Gál a druhý hosť z Maďarského klubu pán Károly Konyecsni posudzovali sliedenie za živou kačicou a prinášanie kačice z hlbokej vody.

Po absolvovaní všetkých náročných disciplín sa rozhodcovský zbor odobral k administratívnym povinnostiam a po zrátaní všetkých bodov dospel program súťaže k vyhláseniu výsledkov. Na prvom mieste sa umiestnila vodička Ingrid Butyková so sukou MKS Chiara Barina Agáta, ktoré spolu získali 265 bodov a tituly CACIT a CACT. Táto dvojica získala okrem pohárov a vecných cien aj peňažnú výhru 300 Euro.

Na druhom mieste sa umiestnil Juraj Ďurďovič so psom MKS Eiden od Podhorského potoka so ziskom 265 bodov a titulmi Res.CACIT a Res.CACT. Na treťom mieste sa umiestnil Kristián Nagy opäť so psom plemena MKS Magasparti Rutinos Thunder so ziskom 259 bodov. Na štvrtom mieste a s cenou za najlepšie pole sa umiestnil Patrik Hudec so sukou nemeckého drôtosrstého stavača Enny od Hudeca s počtom bodov 259 a titulom CACT. Zároveň obdržal pohár venovaný najlepšiemu hrubosrstému stavačovi. Ocenenie za najlepšiu vodu získala suka weimarského krátkosrstého stavača Aura Dream of Jazz s vodičkou Mgr. Máriou Csenkeyovou, ktoré síce celkovo skončili v druhej cene, ale ich výkon na vode si to ocenenie ozaj zaslúžil.

Súťaž úspešne ukončilo 12 dvojíc, z toho 7 skončilo v prvej cene, 4 v druhej a jeden v tretej cene. Neuspeli tri súťažiace dvojice.

            Záverom by som sa chcel poďakovať v prvom rade domácemu PZ Okoč za poskytnutie revíru a zázemia. Zároveň OkO SPZ a OPK Dunajská Streda za spoluorganizáciu podujatia, rozhodcovskému zboru a taktiež súťažiacim a korone. Samozrejme veľká vďaka patrí aj sponzorom, menovite Kivo Petfood sro, RECOS s.r.o. Peter Ondruš Topoľčany, KOVÁČIK FARM Andrej Kováčik Libichava, Mário Bӧgi,  COOP Jednota Nitra, Château  Topoľčianky.

Fotky nájdete v GALÉRII v sekcii skúšky.

Výbor KCHHS

SHARE THIS


4 Responses

 1. 20 februára, 2024

  Автор представляет сложные понятия в понятной и доступной форме, что erleichtert das Verständnis.

 2. 21 februára, 2024

  Отлично, что автор обратил внимание на разные точки зрения и представил их в сбалансированном виде.

 3. 21 februára, 2024

  В мире https://bigazart-777-club.com/ вы найдете разнообразие слотов и игр для каждого вкуса.

 4. 22 februára, 2024

  Мне понравилась аргументация автора, основанная на логической цепочке рассуждений.

Pridaj komentár