/ od /   Uncategorized / 0 komentárov

Výcvikový deň k farbiarskym skúškam stavačov – vyhodnotenie

Výcvikový deň KCHHS príprava k FSS

Dňa 13.5.2023 sa uskutočnil ďalší z naplánovaných výcvikových dní KCHHS, zameraný na prípravu k farbiarskym skúškam stavačov(FSS).

V sobotu ráno priaznivcov stavačov neodradilo ani daždivé počasie a zišli sa na chate PZ Cedroň Čápor v zložení plemien 4 NDS,2 NKS,1 MMS. Po rannom nástupe a prebratí teórie z jednotlivých disciplín sa umúdrilo aj počasie a mohli sme prejsť na praktickú časť . Na lesnej ceste hneď za chatou si účastníci skúsili disciplínu posliedku kde sme videli aj pekné práce ale aj začínajúce dvojice, pre ktoré to bolo nadobudnutie skúseností pred skúškami a nových rád pri výcviku svojich zverencov. V lesnom poraste sme si overili schopnosť psíkov dohľadať postrieľanú srnčiu zver na umelo založenej nepofarbenej stope srnčej zveri. Tu nám psi z nasadením ako vodič ukázali krásne stopové práce ale boli tu aj psi s vyšším stupňom výcviku a to ako oznamovač a hlásič.

 Po ukončení disciplín nám domáci členovia PZ Cedroň Čápor pripravili občerstvenie nealko, kávu a veľmi chutnú  fazuľovicu , ktorá padla každému vhod. Za poskytnutie revíru a všetkého servisu okolo tohoto výcvikového dňa patrí veľká vďaka PZ Cedroň Čápor a jeho členom. Už sa tešíme na FSS, ktoré sa  budú tiež tu konať 27.5.2023.

Fotky z výcviku su v galérii

 

Výcvikár KCHHS

Jozef Popelka

SHARE THIS