/ od /   Uncategorized / 0 komentárov

Memoriál Bohuslava Zemka

V dňoch 25.-26.8.2018 sa Lesenice, Opatovská Nová Ves, niesli v kynologickej atmosfére.
Uskutočnil sa tam jubilejný X. ročník vrcholnej medzinárodnej kynologickej súťaže
so zadavaním titulu CACIT a CACT a klubový víťaz 2018

„Memoriál Bohuslava Zemka“

Medzinárodný rozhodcovský zbor posudzoval spolu 21 psov (8 plemien), ktoré viedli vodiči zo Slovenska, Česka a Maďarska. Plemená , ktoré sa na tomto ročníku záčastnili boli: nemecký drôtosrstý stavač, pudel pointer, český fúzač, nemecký hladkosrstý stavač, maďarský drôtosrstý stavač, maďarský hladkosrstý stavač, waimarský stavač a naše národné plemeno, slovenský hrubosrstý stavač. Tak ako všade, aj tu je iba jeden víťaz a niekto neuspeje. Tento krát 9 psov neuspelo, 3 skončili v cene III. dva skončili v cene II. a sedem si odnieslo cenu I. Klubovým víťazom s ocenením CACT sa stal PP, Anka vom Haslinger Haus (vodič Ladislav Józsa). Absolútnym víťazom sa stam MDS, Zoldmáli Extreme (vodička Miczek Zsófia) z Maďarska. Okrem prvenstva si tento psík vybojoval aj titul CACIT a CACT.

Medzi vodičmi bol viac ako 60 ročný rozdiel. Nechýbal ani najstarší, Otto Banás, ktorý patrí k najznámejším osobnostiam poľovníckej kynológie. Pozrite si naše videá, od otvorenia…až po záver. Nechýba ani množstvo fotografií, nie len vodičov, rozhodcov, ale aj psy pri práci a mnoho iného. Tie nájdete na konci článku pod videami.

ČASOPIS POĽOVNÍCTVO A RYBÁRSTVO sa tejto významnej kynologickej akcie zúčastnil nie len ako mediálny partner ale aj ako sponzor ceny pre Klubového víťaza MBZ 2018.

Autor: Marianna Rajská
Foto : Marianna Rajská, Attila Kothencz‎

https://www.pluska.sk/polovnictvo-rybarstvo/polovnictvo/kynologia/kynologia/august/videofoto-pozrite-si-21-vodicov-ucastnikov-memorialu-bohuslava-zemka.html

https://www.pluska.sk/polovnictvo-rybarstvo/polovnictvo/kynologia/kynologia/august/memorial-bohuslava-zemka-boli-sme-pri-tom.html

 

SHARE THIS


Pridaj komentár