/ od /   Uncategorized / 0 komentárov

Skúšky vlôh stavačov a Chovné Jesenné skúšky stavačov Hájske – vyhodnotenie

Po daždivej noci sa ráno 15.9.2022 zišli priaznivci a vodiči plemien  Nemeckého Drôtosrstého Stavača(NDS) a Pudel Pointra(PP) na skúškach vlôh stavačov(SVS) a chovných jesenných skúškach stavačov(CHJSS) na poľovníckej chate  v Hájskom . Na  SVS bolo prihlásených a nastúpilo 6 dvojíc a na CHJSS bolo prihlásených a nastúpilo 8 dvojíc. Potešujúce bolo, že všetko boli dvojice s plemenami  NDS a PP z nášho klubu KCHHS až na jednu dvojicu z nemeckým krátkosrstým stavačom  (NKS). Teší nás, že o skúšky usporiadané našim klubom majú záujem aj vodiči plemien z iných klubov.

     Na SVS boli delegovaní rozhodcovia : hlavný rozhodca Miroslav Rigo a ako druhý rozhodca  Ing.  Michal Urban.  Na CHJSS: hlavný rozhodca Ladislav Gáll a ako čakatelia na výkon rozhodcu mu asistovali Daniel Hrežík a Mário Bogi. Po nástupe a vylosovaní  štartujúcich čísel sa všetci odobrali na svoje pracoviská do terénu, kde boli preskúšané schopnosti psíkov pracovať na poľovačkách pred výstrelom a po výstrele čo adekvátne ohodnotil rozhodcovský zbor .  Po celodennom zápolení  vo vynikajúcom a dobre zazverenom teréne sa na záverečné vyhodnotenie nedostali všetci z ranného nástupu. Niektorým dvojiciam sa darilo lepšie a niektorým menej . SVS úspešne absolvovali tri dvojice .  CHJSS  úspešne absolvovali   štyri dvojice. Ale len jedna dvojica splnila kritérium zaraďujúce k uchovneniu daného plemena . Veríme, že vodiči ktorí neuspeli  so svojimi zverencami, ich neúspech neodradí a popracujú na nedostatkoch svojich zverencov a uvidíme sa s nimi na ďalších klubových akciách, kde nám predvedú svojich zverencov v lepšej forme a budú mať aj radosť zo svojich psíkov.

     Veľké poďakovanie KCHHS patrí  PZ. Járč  Hájske za poskytnutie svojho revíru  s množstvom zveri a kvalitným terénom pre tieto skúšky, kde sa radi vrátime aby nám  naše plemená NDS a PP mohli preukázať svoje kvality a vrodené vlastnosti.

Poradie umiestnených dvojíc na  SVS:

1/ NDS – ZIR z Plzínu                                   vodič Mgr. Martin Barantal    I c. 182 bodov

2/ NKS – BRIXA Hunting partner          vodič Róbert Vejčík                  I c.  162 bodov

3/ NDS – GRU vom Holstef                       vodič Adam Bartovič              III c.  146 bodov

Poradie umiestnených dvojíc na  CHJSS

1/ NDS – GROLL od Hudeca                      vodič Patrik Hudec        CACT  I c.  248 bodov

2/ NDS – FINA  od Hudeca                        vodič Ján Kolenič                     II c.  210 bodov

3/ PP – AISHA vom Trés Villae Oboni  vodič Juraj Vizváry                  II c.  204 bodov

4/ NDS – AMIR z Mozsáriho dvora        vodič Ladislav Józsa               III c. 158 bodov

 

Viac foto v galérii 

Výcvikár KCHHS

Jozef Popelka               

SHARE THIS


Pridaj komentár